| Maximum Output Torque | 36 Ncm |
| Supply Voltage | 24 → 30 V |
| Output Speed | 1600 rpm |
| Power Rating | 30 W |
| Stall Torque | 14Ncm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Length | 134mm |
| Width | 66mm |
| Current Rating | 1.3 A |
| Rotor Inertia | 0.214kg.cm² |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.