| Step Angle | 5.625 °, 11.25 ° |
| Holding Torque | 40mNm |
| Number Of Wires | 5 |
| Supply Voltage | 12 V |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Current Rating | 32 mA |
| Winding Arrangement | Unipolar |
| Shaft Length | 6mm |
| Depth | 19mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.