| Step Angle | 15° |
| Holding Torque | 6mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 12 V |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Current Rating | 75 mA |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 6.5mm |
| Depth | 19.5mm |
| Number of Pole Pairs | 2 |
| Resistance Per Phase | 138Ω |
| Series | AM1524 |
| Detent Torque | 0.9mNm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.