| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Supply Voltage | 48 V |
| Shaft Diameter | 11mm |
| Current Rating | 9.5 A |
| Shaft Length | 27mm |
| Depth | 194.9mm |
| Resistance Per Phase | 0.23Ω |
| Output Speed | 430 rpm |
| Series | EMMS-ST |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.