| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Supply Voltage | 48 V |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Current Rating | 1.8 A |
| Shaft Length | 24mm |
| Depth | 114mm |
| Resistance Per Phase | 1.75Ω |
| Output Speed | 1740 RPM |
| Series | EMMS-ST |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.