| Stepper Motor Type | Permanent Magnet |
| Step Angle | 7.5° |
| Holding Torque | 9.0mNm |
| Number Of Wires | 6 |
| Supply Voltage | 12 V |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Current Rating | 100 mA |
| Winding Arrangement | Unipolar |
| Shaft Length | 9.78mm |
| Depth | 13.72mm |
| Number of Pole Pairs | 2 |
| Resistance Per Phase | 110Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.