| Stepper Motor Type | Hybrid, Permanent Magnet |
| Step Angle | 1.8° |
| Holding Torque | 17.5mNm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 3.96 V |
| Frame Size | 20.2 x 20.2mm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Current Rating | 600 mA |
| Shaft Length | 5mm |
| Depth | 33mm |
| Resistance Per Phase | 6.5Ω |
| Standards Met | RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.