| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 0.9° |
| Holding Torque | 0.44Nm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 2.8V |
| Frame Size | 42.3 x 42.3mm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Current Rating | 1.68 A |
| Shaft Length | 24mm |
| Depth | 47mm |
| Resistance Per Phase | 1.65Ω |
| Standards Met | RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.