| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 2.56 V |
| Frame Size | 85.85 x 85.85mm |
| Shaft Diameter | 12.7mm |
| Current Rating | 5.5 A |
| Shaft Length | 30.23mm |
| Depth | 96mm |
| Resistance Per Phase | 0.46Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.