| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Number Of Wires | 6 |
| Supply Voltage | 6.5 V |
| Frame Size | 39.2 x 39.2mm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Winding Arrangement | Unipolar |
| Shaft Length | 22mm |
| Depth | 20mm |
| Resistance Per Phase | 13Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.