| Stepper Motor Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Number Of Wires | 6 |
| Supply Voltage | 6 V |
| Frame Size | 56.4 x 56.4mm |
| Shaft Diameter | 6.35mm |
| Current Rating | 850 mA |
| Winding Arrangement | Unipolar |
| Shaft Length | 19mm |
| Depth | 51mm |
| Resistance Per Phase | 7.1Ω |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.