| Stepper Motor Type | Hybrid, Single Shaft |
| Step Angle | 1.8° |
| Holding Torque | 3.30Nm |
| Number Of Wires | 4 |
| Supply Voltage | 100 V |
| Frame Size | 85.5 x 85.5mm |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Current Rating | 4 A |
| Winding Arrangement | Bipolar |
| Shaft Length | 30mm |
| Depth | 67.5mm |
| Resistance Per Phase | 0.56Ω |
| Maximum Output Torque | 3.3 Nm |
| Series | SM2861 |
| Standards Met | CE, UL, TUV, RoHS Compliant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.