| Manufacturer Series | VR3115 |
| Product Range | ctrlX HMI |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | R911403012 |
| Display Resolution | 1366 x 768pixels |
| Port Type | 1x DP |
| Processor Type | Intel ATOM x5 E3940 (4-Core) |
| Processor Speed | 1.6GHz |
| Onboard Memory | 256GB |
| Supply Voltage | 24V |
| IP Rating | IP20 |
| Display Size | 15.6 in |
| Interface | 2x USB2.0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.