| Manufacturer Series | BTP 2043W |
| Display Type | TFT |
| Manufacturer Part No. | 1050387 |
| Display Resolution | 480 x 272pixels |
| Number of Ports | 5 |
| Port Type | RJ45 Ethernet |
| Processor Type | ARM9 |
| Processor Speed | 454MHz |
| Onboard Memory | 128 MB |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP20, IP66 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 4.3 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 120 x 5 x 89 mm |
| Width | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Depth | 89mm |
| Length | 120mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.