| Manufacturer Series | GP4000M |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXGM4301TAD |
| Display Resolution | 320 x 240pixels |
| Number of Ports | 4 |
| Port Type | 2 x USB 2.0, COM 1 Serial (RS-232C/422/485), Ethernet |
| Processor Type | 64-bit RISC CPU |
| Onboard Memory | 8 MB |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 5.7 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 163 x 17.5 x 129.4 mm |
| Width | 17.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Depth | 129.4mm |
| Length | 163mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.