| Manufacturer Series | SP5000 |
| Product Range | TFT |
| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PFXSP5600WAD |
| Display Resolution | 1280 x 800pixels |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 12.1 in |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Dimensions | 308.5 x 67 x 230.5 mm |
| Width | 67mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Depth | 230.5mm |
| Length | 308.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.