| Display Type | TFT LCD |
| Manufacturer Part No. | PI 3102i |
| Display Resolution | 1024 x 600pixels |
| Number of Ports | 4 |
| Port Type | COM1,COM2, USB Host, USB Client |
| Processor Type | ARM Cortex |
| Processor Speed | 528MHz |
| Onboard Memory | 128M FLASH, 128M DDRAM |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Display Colour | Colour |
| Display Size | 10.2 in |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Dimensions | 272 x 192 x 41.5 mm |
| Width | 272mm |
| Maximum Operating Temperature | 60°C |
| Depth | 41.5mm |
| Interface | USB, Ethernet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.