| Number of Cores | 4 |
| Processor Type | ARM Cortex |
| Series | RevPi Connect 4 |
| Clock Speed | 1.5 GHz |
| IP Rating | IP20 |
| Bus Type | USB |
| Supply Voltage | 10.8 → 28.8 V |
| Port Type | Micro-HDMI, RJ45, USB |
| Dimensions | 96 x 45 x 110.5 mm |
| Maximum Power Consumption | 20W |
| Onboard Memory | 32 GB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.