| Number of Cores | 1 |
| Processor Type | ARM Cortex |
| Series | UC-3100 |
| Clock Speed | 1 GHz |
| IP Rating | IP30 |
| Compatible Operating System | Linux |
| Bus Type | AHB and VPB |
| Supply Voltage | 9 → 36 V |
| Port Type | 1 Serial, 2 Ethernet and 1 CAN |
| Dimensions | 128.5 x 89.1 x 41 mm |
| Maximum Power Consumption | 8W |
| Onboard Memory | 8000 MB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.