| Number of Cores | 1 |
| Processor Type | ARM Cortex |
| Series | UC-5100 |
| Clock Speed | 1 GHz |
| IP Rating | IP30 |
| Compatible Operating System | Linux |
| Bus Type | AHB and VPB |
| Supply Voltage | 9 → 48 V |
| Port Type | 2 CAN and 4 DIO, 2 Ethernet, 4 Serial |
| Dimensions | 57 x 136 x 100 mm |
| Maximum Power Consumption | 11W |
| Onboard Memory | 8000 MB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.