| Series | 7KN Powercenter 3000 |
| IP Rating | IP40 |
| Compatible Operating System | Linux |
| Bus Type | Modbus |
| Supply Voltage | +20.4V → +28.8V DC |
| Port Type | 2 x USB, 2 x Ethernet |
| Dimensions | 41 x 85 x 85 mm |
| Housing Material | Metal |
| Onboard Memory | 2GB |
| Type of Memory Onboard | DDR4 |
| Hard Drive Size | 32GB |
| Number of Rack Spaces | 5 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.