| Range | PNOZ mml1p |
| Number of I/O | 64 |
| Number of Safety Inputs | 32 |
| Number of Safety Outputs | 32 |
| Display Type | LED |
| Expansion Available | Yes |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Terminal Type | Cage Clamp, Screw |
| IP Rating | IP20, IP54 |
| Dimensions | 100 x 22.5 x 120 mm |
| Width | 22.5mm |
| Length | 100mm |
| Depth | 120mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.