| Maximum Value | 100µA |
| Cutout Width | 50mm |
| Depth | 14mm |
| Meter Accuracy | ±20 % |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Approvals | RoHS Compliant |
| Series | RS Pro |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.