| Current Type | DC |
| Moving Element | Moving Coil |
| Cutout Height | 76mm |
| Cutout Width | 74mm |
| Depth | 45.7mm |
| Meter Accuracy | ±1.5 % |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.