| Supply Voltage | 10.5 → 70 V dc, 21 → 53 V ac |
| Count Mode | Revolutions per Minute |
| Display Type | LED |
| Input Type | Voltage |
| Number Of Digits | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 10 mm |
| Maximum Count Frequency | 7kHz |
| Series | TA1200 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.