| Supply Voltage | 12 → 48 V dc |
| Count Mode | Impulses |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Tab |
| Reset Method | Electrical |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.