| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | Manual |
| Number Of Digits | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 7 mm |
| Maximum Count Frequency | 30Hz |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | TICO 731 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.