| Supply Voltage | 4.5 → 35 V dc |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Wire Lead |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 7 |
| Mounting Type | Plug In |
| Digit Height | 4 mm |
| Display Range | 0 → 99999.99 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | AHK 07.00 |
| Measurement Range | 0 → 99999.99 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 14g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.