| Supply Voltage | 100 → 130 V ac |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 7 |
| Digit Height | 4 mm |
| Maximum Count Frequency | 60Hz |
| Display Range | 0 → 99999.99 |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Series | HR 47 |
| Measurement Range | 0 → 99999.99 |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Weight | 50g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.