| Supply Voltage | 24 V dc |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Solder Pin |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 7 |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 4 mm |
| Maximum Count Frequency | 25Hz |
| Series | K 07.90 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.