| Supply Voltage | 4 → 30 V dc |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | Electrical, Manual |
| Number Of Digits | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 8 mm |
| Display Range | 0 → 99999999 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | CODIX 135 |
| Measurement Range | 0 → 99999999 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 50g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.