| Supply Voltage | 24 V ac |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 7 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Count Frequency | 50Hz |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | BW70 |
| Minimum Operating Temperature | -15°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.