| Supply Voltage | 28 V dc |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Plug-In |
| Number Of Digits | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 8.9 mm |
| Maximum Count Frequency | 10kHz |
| Display Range | 0 → 99999999 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 0 → 99999999 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Weight | 50g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.