| Supply Voltage | 9 → 28 V dc |
| Display Type | LCD |
| Connection Type | Screw |
| Number Of Digits | 8 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 11.7 mm |
| Display Range | 0 → 999999 |
| Maximum Operating Temperature | +75°C |
| Series | CUB5 |
| Cutout Height | 39.1mm |
| Cutout Width | 74.9mm |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Depth | 43.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.