| Display Type | LCD |
| Number Of Digits | 7 |
| Digit Height | 6.5 mm |
| Approvals | RoHS Compliant |
| Series | RS Pro |
| Measurement Range | 0 → 9999999 |
| Meter Type | Digital |
| Minimum Measurement | 0 |
| Cutout Height | 22mm |
| Cutout Width | 44.8mm |
| Depth | 62mm |
| Maximum Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.