| Display Type | Analogue |
| Cutout Size | 48 x 48 mm |
| Function | Frequency Control |
| Approvals | CE, RoHS Compliant, TUV Certified |
| Measurement Range | 45 → 65Hz |
| Meter Type | Moving Iron |
| Cutout Height | 48mm |
| Cutout Width | 48mm |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.