| Current Ratio | 150:5 |
| Bore Size | 50mm |
| Transformer Type | Current Transformer |
| Sensor Technology | Current Transformer |
| Input Current | 150A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 78.5mm |
| Overall Width | 61mm |
| Series | CM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.