| Current Ratio | 250A |
| Bore Size | 27mm |
| Transformer Type | Current Transformer |
| Sensor Technology | Current Transformer |
| Supply Voltage | 10 → 40 V dc |
| Input Current | 250A |
| Output Current | 4 → 20 mA |
| Series | A82 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.