| Sensor Technology | Voltage |
| Supply Voltage | 4.75 → 5.25 V |
| Overall Height | 23.5mm |
| Overall Width | 43mm |
| Overall Depth | 37mm |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Series | DVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.