| Current Ratio | 250:5 |
| Bore Size | 21 x 10mm |
| Transformer Type | Base Mounted |
| Input Current | 250A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 65mm |
| Overall Width | 45mm |
| Overall Depth | 40mm |
| Minimum Temperature | -5°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Dimensions | 45 x 40 x 65 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.