| Current Ratio | 600:5 |
| Bore Size | 45mm |
| Transformer Type | Base Mounted |
| Input Current | 600A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 102.5mm |
| Overall Width | 141mm |
| Overall Depth | 38mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Dimensions | 141 x 38 x 102.5 mm |
| For Use With | MCCB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.