| Current Ratio | 800:5 |
| Bore Size | 32mm |
| Transformer Type | Tropicalise |
| Input Current | 800A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 95mm |
| Overall Width | 70mm |
| Overall Depth | 65mm |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | METSECT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.