| Current Ratio | 60:5 |
| Transformer Type | DIN Rail Mounted |
| Input Current | 60A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 65mm |
| Overall Width | 45mm |
| Overall Depth | 10.5mm |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | TCA 14 |
| Dimensions | 65 x 45 x 30 mm |
| For Use With | Energy Meters, Mutlfunction Meters |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.