| Display Type | LCD |
| Number Of Digits | 6 |
| Number of Phases | 1 |
| Pulse Output | Yes |
| Depth | 65mm |
| Meter Accuracy | Class 1 |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +65°C |
| Series | MEMO MD65 |
| Meter Type | Digital |
| Measurement Range | 0 → 99999.9kWh |
| Minimum Measurement | 0kWh |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.