| Display Type | LCD |
| Number Of Digits | 5 + 1 |
| Number of Phases | 1 |
| Pulse Output | Yes |
| Depth | 59.9mm |
| Meter Accuracy | Class 1 |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | DME |
| Meter Type | Digital |
| Approvals | CSA C22-2, EAC Certified, IEC/EN 50470-1, IEC/EN 61010-1, UL 61010-1, UL Listed |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.