| Display Type | Digital |
| Number of Phases | 2, 3 |
| Depth | 82mm |
| Meter Accuracy | Class 2(IEC 62053-23) |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | EMpro |
| Meter Type | Digital |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.