| Display Type | Digital |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Inputs | 1 (Digital) |
| Number of Outputs | 1 (Digital) |
| Communication Port Type | MODBUS TCP |
| Depth | 64mm |
| Series | SENTRON PAC3200T |
| Meter Type | Digital |
| Measurement Range | 46 → 400V ac |
| Approvals | CE Certified, EAC Approval |
| Maximum Measurement | 1 MΩ, 5 A, 65 Hz, 400 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.