| Properties Measured | PT100, PT1000, Temperature |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 28.5mm |
| Cutout Width | 69mm |
| Depth | 62mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Series | miroVIEW |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.