| Properties Measured | Load, Pressure, Torque, Weight |
| Display Type | 7 Segment LCD |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Depth | 95mm |
| Number Of Digits | 5 |
| Digit Height | 14.2 mm |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Measurement Range | 0 → 199.99mV |
| Approvals | UL |
| Meter Type | Electromechanical |
| Series | K3HB-V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.