| Properties Measured | Current |
| Display Type | Digital |
| Cutout Height | 48mm |
| Cutout Width | 96mm |
| Depth | 41.5mm |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Measurement Range | 4 → 20mA |
| Approvals | CSA 70106894, cULus Recognized, UL FILE E 330267 |
| Series | FA MCR-EX-DS-I-I-OLP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.